osseointegracja
Bez kategorii

Jak przebiega zabieg implantologiczny?

W Twoim uzębieniu występują braki? Niezależnie od tego, których zębów one dotyczą, powinieneś jak najszybciej je uzupełnić. Zapewnij sobie piękny uśmiech dzięki leczeniu implantologicznemu. Decydując się na implanty zadbasz nie tylko o efekt estetyczne. Ponadto, co w naszej opinii ważniejsze – zadbasz również o swoje zdrowie. W tym artykule krok po kroku przedstawimy Ci, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębowych w ramach usług Implanty Poznań. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Przeczytaj również: Implant a proteza zębowa – różnice

Umów się na wizytę do naszej kliniki, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane przez nas usługi.

Zabieg Etap I – Konsultacja implantologiczna

Wszczepienie implantu zębowego jest poważnym zabiegiem, który rozpoczyna się od konsultacji. Specjalista musi dokonać oceny czy dany pacjent kwalifikuje się do niego poprzez wywiad oraz potrzebne badania. Jest to element całego procesu, bez którego zabieg nie może zostać przeprowadzony. Konsultacja implantologiczna ma na celu ocenę tkanki kostnej pacjenta (w przypadku niewystarczającej jej ilości, konieczna będzie odbudowa kości) oraz jego ogólnego zdrowia. Ponadto, bardzo ważnym jest dla nas, aby nasi klienci przed przeprowadzeniem implantacji byli świadomi całego procesu i nie mieli żadnych wątpliwości z nim związanych. Nie każdy może mieć implant, gdy np. kości żuchwy są zbyt słabe. Dodatkowo na tym etapie ustala się wszystkie szczegóły związane z estetycznym aspektem leczenia.

Zabieg Etap II – Zaplanowanie zabiegu i dobór materiałów

Zanim lekarz przeprowadzi zabieg właściwy, specjalista przedstawi pacjentowi wszelkie dostępne możliwości implantów. Ze względu na to, że wybór jest duży – należy podejść do tego etapu w sposób profesjonalny i niezwykle przemyślany. Ustala się optymalne miejsce dla wprowadzenia wszczepów oraz wymaganą ilość i rozmiary implantów. Wyboru najbardziej odpowiedniego implantu dokonuje się na podstawie panoramicznego zdjęcia zęba lub w wyniku tomografii komputerowej.

III etap zabiegu – wszczepienie implantu zęba

Zabieg wszczepienia implantu rozpoczyna się od iniekcji środka znieczulającego, dzięki któremu zniesione zostają wszelkie doznania bólowe pacjenta. Następnie lekarz wykonuje nacięcie dziąsła, dzięki któremu uzyskuje dostęp do tkanki kostnej. Po nacięciu dziąsła i odsłonięciu kości szczęki w miejscu wszczepu lekarz stomatolog wykonuje osteotomię (otwór pod implant) przy pomocy wierteł wchodzących w skład każdego systemu implantologicznego. W powstałą przestrzeń wkręca się implant. Siła wkręcenia implantu musi zapewniać jego stabilne osadzenie, jednak nie może powodować uszkodzenia kości.

IV etap zabiegu – rekonwalescencja

Okres gojenia, po zabiegu implantacji, jest niezwykle istotny. Zaleca się, aby bezpośrednio po wszczepieniu implantów zrobić zimny okład z lodu i przyłożyć go na twarz w miejscu wszczepienia na około trzy lub cztery godziny. Ponadto podczas mycia zębów omijać okolicę, gdzie został wszczepiony implant, aby nie podrażnić tkanek. Okres gojenia trwa od 2 do 6 miesięcy. W tym czasie na implant zakładana jest korona tymczasowa.

Po 10-14 dniach od implantacji usunięte zostają szwy zabezpieczające ranę. W dalszym etapie implant, przykryty dziąsłem coraz mocniej zrasta się z kością. Po radiologicznym potwierdzeniu jego osteointegracji, lekarz może przystąpić do odbudowy protetycznej.

Warte uwagi: Implanty stomatologiczne i ich rodzaje

Umów się na wizytę do naszej kliniki, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane przez nas usługi.

Jeśli interesuje Cię tematyka implantów dentystycznych zobacz na SŁOWNIK.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *