Implanty Katowice

Braki w uzębieniu mogą powstawać z różnego powodu. Jednakże nie zależnie od tego, czym są spowodowane – należy je jak najszybciej uzupełnić. Współczesna stomatologia ma w tym temacie wiele do zaoferowania. Usługi wykonywane w naszej klinice umożliwiają posiadanie estetycznych i zdrowych zębów. Jak wiadomo, piękny uśmiech to atrybut, pozwalający na pełne wyrażenie samego siebie i podnosi poczucie osobistego piękna. Marzysz o posiadaniu pięknych, równych zębów? Powinieneś wybrać profesjonalny gabinet, w którym pracują specjaliści w dziedzinie implantologii. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować.

Nasze usługi oferujemy również w Poznaniu i Wrocławiu. Sprawdź! Implanty Poznań Implanty Wrocław

Implanty Katowice – zalety

Jedną z najważniejszych zalet implantów zębowych jest wysoki komfort ich użytkowania. Niczym nie różnią się od naturalnych zębów – są tak samo funkcjonalne i estetyczne. Dodatkowo, co równie ważne, mają fizjologicznie oddziaływanie na tkanki własne pacjenta, co oznacza, że nie są traktowane przez układ kostny, jako ciało obce. Implant przenosi obciążenia podobnie jak ząb, którego zastępuje, bezpośrednio na kość. Wnika on w struktury, tworząc naturalne połączenia kostne. Dzięki uzupełnieniu braków w uzębieniu poprzez implanty zębowe, pozostałe zęby nie przesuwają się, a przyzębie jest w pełni zabezpieczone. Ubytki uzupełnione implantami chronią przez zanikiem kości szczęki i pozostawiają jej naturalny kształt. Ponadto, dają możliwość odbudowania pojedynczych zębów bez konieczności oszlifowania sąsiadujących, zdrowych zębów.

Współpraca z kliniką implantologii Katowice – dlaczego warto?

Przez lata zdobywaliśmy wiedzę i doświadczenie, po to, aby otworzyć klinikę o najwyższym standardzie usług. W naszych gabinetach nie ma miejsca na błędy. W pełni poświęcamy się temu, co robimy, a to z kolei przynosi zamierzone efekty w postaci bazy zadowolonych klientów, którzy na nowo mogą cieszyć się szerokim uśmiechem i pięknym, zdrowym uzębieniem. Nasi pracownicy stale doskonalą swoje umiejętności oraz biorą czynny udział w szkoleniach, warsztatach i doszkalających kursach. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, który w połączeniu z wybitnymi specjalistami jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pacjentów. Nasza klinika implantologii w Katowicach jest ideą, łączącą w sobie najnowocześniejsze technologie, wykwalifikowany zespół i bezpieczeństwo świadczonych usług. Przeprowadzimy Cię przez cały proces leczenia bezstresowo i z największą starannością.

Implanty Katowice – dla kogo są odpowiednie?

Możliwości implantacji omawiane są indywidualnie, lecz głównie proponujemy implanty w przypadkach:

  • brak pojedynczego zęba;
  • braki międzyzębowe o różnej rozległości w żuchwie i szczęce;
  • zastosowanie implantów ma na celu zwiększenie liczby filarów pod przyszły most protetyczny, bądź pojedyncze korony;
  • brak zawiązka/zawiązków zębów stałych;
  • bezzębie całkowite szczęki lub żuchwy;
  • nietolerowanie tradycyjnych protez wyjmowanych

Jednakże istnieją pewne ograniczenia. Ograniczenie może stanowić nie tyle stan uzębienia ale także wiek pacjenta. W przypadku młodych osób warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest zakończenie wzrostu kości. Natomiast w sytuacji ludzi starszych, przeszkodę może stanowić osteoporoza. 

Implanty Katowice – na czym to polega?

Fachowo implant nazywany jest uchwytem chirurgicznym, który jest wszczepiany w kość szczęki. Obrazowo można porównać go do śrubki lub stożka o szerokości od 3 do 5 milimetrów i długości od 7 do 21 milimetrów. Implanty zębowe wykonane są z biozgodnego, czyli obojętnego dla zdrowia i niepowodującego alergii, materiału. Uchwyt chirurgiczny umieszczany jest w kości podczas operacji. W ciągu kilku miesięcy po zabiegu wszczep zrasta się z kością, tworząc sztuczny korzeń zęba. Zabieg wszczepienia implantu możliwy jest do przeprowadzenia niemal u każdego pacjenta.

Implanty Katowice – o czym należy pamiętać?

Osoby, które zdecydowały się na wszczepienie implantu muszą pamiętać o tym, że o implant należy w odpowiedni sposób dbać. Implanty nie są narażone na próchnicę, nie ulegają demineralizacji i nie są wrażliwe na gorące oraz zimne pokarmy, nie oznacza to jednak, że jesteśmy zwolnieni z przestrzegania zasad higieny.

W przypadku sztucznych zębów higiena jest bardzo istotna, a zaniedbania w tej kwestii mogą doprowadzić do zniszczenia i utraty implantu.  Ponadto jeśli chcemy utrzymać swoje implanty stomatologiczne przez długi czas, warto pamiętać o regularnych kontrolach lekarskich. 

Ceny implantów Katowice

Pacjenci decydujący się na implanty stomatologiczne powinni zdawać sobie sprawę, że na ostateczną cenę zabiegu ma wpływ wiele czynników. O cenie wszczepu decyduje między innymi jakość użytego do produkcji materiału, stan uzębienia pacjenta, ogólny stan zdrowia. Z reguły na końcową kwotę składają się również koszty takich zabiegów jak: odsłonięcie implantu, założenie śruby gojącej, pobranie wycisków, a także same konsultacje i plany leczenia. Jednakże więcej informacji na temat tego, ile kosztują implanty w Katowicach realizowane przez klinikę dentystyczną opublikowaliśmy na stronie: Cennik.

Zabieg implantologii Katowice – krok po kroku

Zabieg wszczepiania implantu zębowego poprzedzony jest diagnostyką obrazową, na podstawie której stomatolog ustala plan działania oraz określa, jaki rodzaj implantu będzie odpowiedni. Po dokładnej diagnostyce i wywiadzie, a także wszelkich ustaleniach, dotyczących rodzajów implantów i ich umiejscowienia możliwe jest wszczepienie implantu, czyli „wkręcenie” tytanowej śruby w kość żuchwy lub szczęki. Implant zostaje przykryty dziąsłem na kilka miesięcy, po to, by jak najlepiej zespolił się z kością. Drugim etapem jest zainstalowanie na tytanowej śrubie ostatecznego uzupełnienia.  Później następuje kolejny etap leczenia, czyli osteointegracja. Jest to trwający od 2 do 6 miesięcy proces gojenia się dziąsła oraz integracji implantu z kością.

Umów się na wizytę kontrolną, abyśmy mogli przygotować wstępną analizę potrzeb, jakie są wymagane do założenia implantów. Jeśli interesuje Cię tematyka implantów dentystycznych zobacz na SŁOWNIK.

Nasze usługi oferujemy również w Poznaniu i Wrocławiu. Sprawdź! Implanty Poznań Implanty Wrocław

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]