Implanty Kraków

MENU:

Nasze usługi oferujemy również w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Sprawdź! 

Implanty Kraków – jakie są możliwości?

Braki w uzębieniu i problem z szerokim, naturalnym uśmiechem może przestać być Twoim problemem. Kraków, jako jedno z większych miast na mapie Polski, ma wiele do zaoferowania w temacie implantologii dentystycznej. Przez wzgląd na fakt, że obecnie mamy starzejące się społeczeństwo, ponieważ liczba urodzeń nie odpowiada ilości zgonów – co raz więcej klinik dentystycznych wykonuje usługi implantologiczne. Obecnie implanty uważane są za standard opieki w protetycznej wymianie brakujących zębów w stomatologii. Dzięki postępowi technologicznemu oraz naukowemu, możliwości doboru implantów dentystycznych są bardzo szerokie. Większość implantów dentystycznych jest wykonana z tytanu, co pozwala im integrować się z kością bez rozpoznawania ich jako ciała obcego w naszym ciele. To uchwyty chirurgiczne, które po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Implant dentystyczny połączony z kością szczęki jest najbliższy naśladowaniu naturalnego zęba, ponieważ jest samodzielny, nie wpływa na pobliskie zęby i ma doskonałą stabilność.

Z pomocą implantów dentystycznych zadbasz o stan swojego uzębienia, jego zdrowie i estetykę. Ponadto jedzenie twardych produktów spożywczych przestanie być problemem.

Ubytki zębów

Braki w uzębieniu powodują duży dyskomfort psychiczny u osób, których dotknęło to schorzenie. Niestety to nie jedyny negatywny ich skutek. Obecnie wiedza stomatologiczna jest na znacząco wyższym poziomie niż jeszcze 10-20 lat temu, chociaż nie wydaje się to być dużą przestrzenią czasową. Dzisiaj wiemy, że brak nawet jednego zęba silnie wpływa na ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Przestaje być ona w pełni funkcjonalna. Ponadto w wyniku niewystarczającego nacisku na kości, może dojść do ich zaniku. To z kolei ma swoje przełożenie na trudności w przeżuwaniu pokarmów, przez co niewystarczająco rozdrobnione trafiają do układu pokarmowego. Nie należy więc zbyt długo odwlekać rekonstrukcji braków w uzębieniu, ponieważ generuje to szereg dodatkowych problemów. Na szczęście, osoby których dotyczy ten problem, nie muszą zapominać o efektywnej metamorfozie. Warto podkreślić, że implanty zębów tworzone są na indywidualne zamówienie klienta, dzięki czemu imitują naturalne zęby.

Implanty Kraków – dlaczego warto wybrać naszą klinikę

Specjaliści w krakowskiej klinice dentystycznej przywiązują bardzo dużą uwagę do diagnostyki, dzięki której jesteśmy w stanie dostrzec wszelkie problemy związane z uzębieniem i skutecznie je eliminować. Na podstawie szczegółowej diagnostyki opracowujemy indywidualny plan leczenie, którego celem jest eliminacja przyczyn a nie jedynie objawów. Wykonywane przez nas usługi charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem i gwarancją trwałości. Stosujemy implanty najwyższej jakości, które są biokompatybilne, a więc z łatwością integrują się z tkanką. Wykorzystywany przez nas sprzęt diagnostyczny i leczniczy jest najnowocześniejszy i spełnia najwyższe standardy. Wykwalifikowany zespół lekarzy, wciąż podnoszący swoje kwalifikacje, najnowszy sprzęt w jego rękach, osobiste zaangażowanie w dolegliwości pacjentów oraz komfortowe warunki leczenia to nasz przepis na sukces.

Implanty Kraków – na czym to polega?

W naszym gabinecie przykładamy szczególną uwagę do działań przed zabiegiem właściwym, ponieważ z doświadczenia wiemy, że dołożenie wszelkich starań już na tym początkowym etapie, owocuje w przyszłości w postaci zadowolenia naszych pacjentów i niwelacji zbędnych niespodzianek. Ponadto skrupulatnie przeprowadzona diagnostyka pozwala na ustalenie właściwego, najbardziej optymalnego dla pacjenta programu leczenia implantologicznego. Cały proces jest bardzo złożony i obejmuje poszczególne etapy:

  1. Wykonanie CBCT czyli stożkowej tomografii komputerowej w celu oceny warunków kostnych w jamie ustnej.
  2. Dobór długości i średnicy implantu do indywidualnych warunków klinicznych pacjenta. Ustalenie sposobu ich rozmieszczenia.
  3. Przedstawienie pacjentowi przebiegu całego zabiegu oraz przekazanie wskazówek postępowania po zabiegu.
  4. Zabieg implantologiczny.
  5. Proces osteointegracji, czyli gojenia się tkanek wokół tytanowego wszczepu.

Implanty Kraków – dla kogo jest to odpowiednie?

Implanty są idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto z różnych powodów utracił swoje własne zęby. Dotyczy to osób zarówno z pojedynczymi lub kilkoma brakami w uzębieniu, a także zupełnego bezzębia. Obecnie posiadamy bardzo duży wybór implantów i sposobów ich zastosowania. Dzięki temu praktycznie każdy pacjent, w dorosłym wieku, nawet z współistniejącymi chorobami ogólnoustrojowymi, może liczyć na rozwiązanie implantologiczne dostosowane do jego potrzeb. Nie w każdym przypadku zastosowanie implantów jest najlepszym rozwiązaniem. Z tego powodu warto umówić się do naszego gabinetu na wizytę, podczas której porozmawiamy o dostępnych możliwościach. W przypadku przeciwskazań do wykonania implantów zębowych, zaproponujemy Ci inną metodę leczenia.

Klinika Implantologii Kraków

Nasza klinika to jeden z najnowocześniejszych ośrodków implantologii w Polsce, który powstał z myślą o najbardziej wymagających pacjentach, oczekujących bezbolesnego, a zarazem sprawnego leczenia w komfortowych warunkach. Nasz wykwalifikowany personel nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w konferencjach krajowych i międzynarodowych, a także zaawansowanych kursach implantologicznych. Wzajemna współpraca i holistyczne, indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawia, że charakteryzuje nas wyjątkowa precyzja i skuteczność. Zawsze stawiamy na jakość wykonywanych przez nas usług i komfort naszych pacjentów.

Zakładanie implantów w Krakowie – czy to się opłaca?

Jedną z najważniejszych zalet implantów zębowych jest wysoki komfort ich użytkowania. Ponadto implanty zębów są przede wszystkim stabilne i trwałe. Pozwalają w bezpieczny i niemal bezbolesny sposób przywrócić naturalnie piękny uśmiech. Dodatkowo warto wspomnieć, że są one wykonane z tytanu. A tytan jest bardzo dobrze przyjmowany przez ludzki organizm, który nie traktuje go jako ciała obcego, czyli nie odrzuca go. Pacjent nie odczuwa różnicy między implantem a zębem naturalnym, dzięki czemu zostaje zapewniony komfort jedzenia. Implanty wszczepia się w miejsce brakujących zębów, dzięki temu w 90 procentach przypadków nie narusza się zdrowego uzębienia.

Ile kosztuje założenie implantów w Krakowie?

Koszt założenia implantu jest określany indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta oraz stanu jego uzębienia. Ciężko określić jedną stałą cenę, ponieważ czynników wpływających na ostateczny koszt zabiegu jest bardzo wiele. Spośród nich należy wymienić m.in.:

  1. producenta implantu,
  2. metodę wszczepienia,
  3. materiał, z którego jest wykonana korona,
  4. konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań lub zabiegów jeszcze przed implantacją.

Należy pamiętać, że cena implantu zęba nie równa się cenie całego leczenia implantologicznego, ponieważ odtworzenie brakującego uzębienia to proces wieloetapowy, nie ograniczający się do jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jednakże więcej informacji na temat tego, ile kosztują implanty w Krakowie realizowane przez klinikę dentystyczną opublikowaliśmy na stronie: Cennik.

Współpraca z kliniką implantologii Kraków – dlaczego warto?

Podczas wizyty w klinice implantologicznej w Krakowie, pacjent zostaje poddany pełnej analizie medycznej. Po zebraniu wszystkich niezbędnych danych wizualizujemy nowy projekt wyglądu zębów – wirtualny obraz jamy ustnej w wymiarze 3D. W efekcie pacjent otrzymuje bogatą i pełną dokumentację tworzącą plan zabiegu oraz projekt umiejscowienia zębów. Dzięki temu, że nasi specjaliści przywiązują uwagę do najdrobniejszych szczegółów – mamy rzeszę zadowolonych pacjentów, którzy wybrali naszą klinikę ze względu na nasz profesjonalizm i holistyczne podejście do problemu.  Uzupełnienie braków w uzębieniu w krakowskiej klinice za pomocą implantów zdecydowanie zwiększa pewność siebie, przywraca swobodę mówienia i jedzenia oraz znacznie poprawia jakość życia pacjenta.

Umów się na wizytę kontrolną, abyśmy mogli przygotować wstępną analizę potrzeb, jakie są wymagane do założenia implantów. Jeśli interesuje Cię tematyka implantów dentystycznych zobacz na SŁOWNIK.

Nasze usługi oferujemy również w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie. Sprawdź!