Bez kategorii

Rozwiązania protetyczne na implantach

Implantoprotetyka jest dziedziną stomatologii łączącą implantologię z protetyką. Zajmuje się odbudową braków zębowych w oparciu nie o uzębienie własne pacjenta, lecz o implanty (wszczepy śródkostne). Istnieje kilka metod rekonstrukcji protetycznych na implantach, które są zależne od ilości braków w uzębieniu w jamie ustnej pacjenta. W ramach usług w Implanty Poznań, decyzję dotyczącą rozwiązania jakie będzie najlepsze w danym przypadku, podejmuje lekarz w porozumieniu z pacjentem, po wcześniejszej szczegółowej diagnostyce. Przeczytaj niniejszy artykuł, aby poznać możliwe rozwiązania implantologiczne w przypadku braków w uzębieniu lub całkowitego bezzębia.

Przeczytaj również: Zalecenia po zabiegu implantologicznym

Umów się na wizytę do naszej kliniki, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane przez nas usługi.

Korony na implantach

Wprowadzenie implantu do luki międzyzębowej pozwala na umocowanie przyszłej korony, a tym samym – na odbudowę brakującego zęba. Implant przejmuje funkcję utraconego korzenia, do którego mocowana jest korona. Zaletami uzupełnienia jest wysoka estetyka, funkcjonalność, łatwość oczyszczania i zachowanie nienaruszonych sąsiadujących zębów. Aby wykonać koronę protetyczną trwale połączoną z implantem, po zainstalowaniu śruby gojącej, gdy dziąsło jest już wygojone, lekarz stomatolog odkręca śruby gojące i przykręca do implantu tzw. transfery wyciskowe, ich zadaniem jest dokładne określenie pozycji implantu w przyszłym modelu odlewanym przez technika. Na tej podstawie przygotowywany jest model, do którego przykręca łączniki protetyczne i na nich przygotowuje korony. Podczas następnej wizyty pacjenta, stomatolog przykręca łączniki protetyczne do implantu i po sprawdzeniu dopasowania całej konstrukcji cementuje korony na stałe.

Mosty protetyczne na implantach

Taki rodzaj uzupełnienia protetycznego jest stosowany, gdy w uzębieniu brakuje kilka zębów stojących obok, ale nie można instalować implant zamiast każdego zęba ze względu na brak miejsca w wyrostku. Bądź ze względu na ryzyko zakłócenia normalnego krążenia. Leczenie takie umożliwia uzupełnienie braków zębowych za pomocą mostu w sytuacji, gdy brak jest naturalnych zębów filarowych. Aby wykonać most protetyczny trwale połączony z implantem, po odkręceniu śrub gojących, stomatolog przykręca do implantu tzw. transfery wyciskowe, ich zadaniem jest dokładne określenie pozycji implantu w przyszłym modelu odlewanym przez technika. Następnie w laboratorium odlewa się model, w którym umieszcza się implanty. Do tak przygotowanej konstrukcji lekarz przykręca łączniki protetyczne i na nich przygotowuje most protetyczny.

Protezy całkowite na implantach

W przypadku bezzębia, jedną z rekonstrukcji protetycznych może być proteza całkowita. Protezy całkowite są mocowane do implantów przy pomocy precyzyjnych elementów umieszczonych na implancie i w protezie. Zatrzaśnięcie się ich daje pewne i stabilne połączenie. Elementy te nie są połączone na stałe a zatem można w prosty sposób protezy zdjąć i założyć jeżeli wymagają zabiegów higienicznych. W przypadku szczęki (górna szczęka) wykonuje się 4 implanty, natomiast w przypadku żuchwy (dolna szczęka) 2 implanty. Następnie, po umieszczeniu implantów i ich wygojeniu, zakłada się specjalne łączniki funkcjonujące jak zatrzaski – łączące implanty z protezą.

Warte uwagi: Implanty stomatologiczne i ich rodzaje

Umów się na wizytę do naszej kliniki, abyśmy mogli przedstawić Ci oferowane przez nas usługi.

Jeśli interesuje Cię tematyka implantów dentystycznych zobacz na SŁOWNIK.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *