Wycisk z poziomu implantu

Wycisk z poziomu implantu jest uniwersalną techniką wycisku pozwalającą na wykonanie każdego rodzaju uzupełnienia. Wycisk ten daje większą elastyczność w doborze i modyfikacji łącznika przez technika laboratoryjnego. Jest to zalecana technika wycisku, gdy implant nie jest idealnie umiejscowiony. Jest to obowiązkowa technika w przypadku koron ze zintegrowanym łącznikiem i uzupełnień teleskopowych.

Jeśli rozważasz odbudowę brakujących zębów przy pomocy materiałów w ramach usług Implanty Poznań lub Proteza Poznańskontaktuj się z kliniką dentystyczną Stankowscy-Białach. Dlaczego warto? Specjaliści zadbają o Ciebie w pełnym zakresie! Od zabiegów przygotowujących do procedury właściwej, jak np. poprzez odbudowę kości, aż do końcowego wykonania zabiegu i opieki pozabiegowej.

Wycisk z poziomu implantu vs wycisk na poziomie łącznika

Istnieją dwa różne poziomy wycisków, które można wykonać w stomatologii implantologicznej — wyciski na poziomie łącznika i wyciski na poziomie implantu. Każdy rodzaj wycisku ma zalety i zastrzeżenia. Jednakże to, który z nich specjalista zastosuje, zależy w dużej mierze od rodzaju procedury, którą musi wykonać pacjent i preferencji periodontologów. Wycisk na poziomie implantu wymaga poddziąsłowego umieszczenia czapek. Podczas gdy wyciski na poziomie łącznika są łatwiejsze ze względu na marginesy naddziąsłowe. Czapeczki wyciskowe są niezbędne do wycisków na poziomie implantu. Jednak w niektórych przypadkach nie trzeba ich używać w przypadku wycisków na poziomie łącznika. Jednak łącznik niestandardowy jest zwykle niedostępny w przypadku wycisków na poziomie łącznika. Wtedy może być konieczna modyfikacja łącznika w jamie ustnej. Periodontolog przeprowadzi pełne badanie i kilka badań obrazowych, w tym potencjalnie trójwymiarowe renderingi objętościowe. W celu ustalenia, czy wyciski na poziomie łącznika lub implantu są niezbędne do osiągnięcia pożądanych przez lekarza i pacjenta rezultatów.