Tymczasowy łącznik gojący

Tymczasowy łącznik gojący jest stosowany jako pierwszy łącznik przykręcany do implantu. Stymuluje proces gojenia się tkanek miękkich i twardych. Stanowi podporę dla odbudowy protetycznej.

 Odsłonięcie implantów i założenie  śrub gojących odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Odsłaniamy implant poprzez delikatne nacięcie błony śluzowej nad implantem.

Jeśli rozważasz odbudowę brakujących zębów przy pomocy materiałów w ramach usług Implanty Poznań lub Proteza Poznańskontaktuj się z kliniką dentystyczną Stankowscy-Białach. Dlaczego warto? Specjaliści zadbają o Ciebie w pełnym zakresie! Od zabiegów przygotowujących do procedury właściwej, jak np. poprzez odbudowę kości, aż do końcowego wykonania zabiegu i opieki pozabiegowej.

Tymczasowy łącznik gojący w drugiej fazie gojenia tkanek miękkich

Drugi etap gojenia tkanek miękkich w jamie ustnej to tzw. faza proliferacyjna. W tym etapie organizm produkuje nowe komórki, które zastępują te, które zostały uszkodzone w wyniku urazu lub zabiegu chirurgicznego. Faza proliferacyjna trwa zwykle od drugiego do czwartego dnia po urazie lub zabiegu.

W czasie tego etapu dochodzi do intensywnego namnażania się komórek. Wypełniają one ubytki w tkankach miękkich i tworzą nowe naczynia krwionośne. W wyniku tego procesu rana się zaciera, a tkanki miękkie nabierają coraz większej wytrzymałości.

Ważne jest, aby w czasie fazy proliferacyjnej utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia jamy ustnej. Ponadto stosować odpowiednią higienę jamy ustnej oraz przestrzegać zaleceń lekarza odnośnie diety i unikania palenia tytoniu. Dzięki temu proces gojenia będzie przebiegał sprawnie i bez komplikacji.