Implant przezkostny

Implant przezkostny jest najmniej używany ze wszystkich typów implantów, ponieważ jest najbardziej złożony. Jednym z powodów jest to, że wymaga umieszczenia metalowej płytki na spodniej stronie kości szczęki. Śruby następnie wierci się przez kość szczęki, aby zabezpieczyć płytkę.

Z tego powodu implanty przezkostne mogą zastąpić tylko brakujące zęby dolne. Jednak mogą być jedyną opcją dla pacjentów z ciężką resorpcją kości. Mogą nie mieć wystarczającej ilości kości, aby utrzymać implant śródkostny lub podokostnowy.

Jeśli rozważasz odbudowę brakujących zębów przy pomocy materiałów w ramach usług Implanty Poznań lub Proteza Poznańskontaktuj się z kliniką dentystyczną Stankowscy-Białach. Dlaczego warto? Specjaliści zadbają o Ciebie w pełnym zakresie! Od zabiegów przygotowujących do procedury właściwej, jak np. poprzez odbudowę kości, aż do końcowego wykonania zabiegu i opieki pozabiegowej.

Implant przezkostny – charakterystyka

Implanty przezkostne wymagają wiercenia w kości szczęki. Implanty osadzają się na metalowej płytce umieszczonej pod szczęką i wystają do jamy ustnej, aby połączyć się z protezą.
Jest to wysoce inwazyjne podejście, które wymaga rozległej operacji. Składa się z poziomej belki nośnej, które mocuje się do metalowych prętów. Następnie wkłada się je w otwory wywiercone na całej długości żuchwy od jej górnej krawędzi do dolnej krawędzi. Do dolnej części żuchwy przykręca się metalową płytkę, przez którą przechodzą końce prętów. Implant przezkostny wymaga zarówno nacięć wewnątrzustnych, jak i zewnątrzustnych w celu jego umieszczenia i stabilizacji. Jest rzadko stosowany ze względu na swoją wysoce inwazyjną naturę.